- INFORMACJE PODSTAWOWE -
Imię rodowodowe: Carnival Rade
Wiek: 5 lat
Data urodzenia: 18.12.2009
Rasa: Koń Hanowerski
Płeć: Ogier
Wzrost: 164 cm
Maść: Skarogniada
Właściciel: Eddenbrock Stud
Hodowca: Dresagio Stud
Znaczenie imienia: Karnawałowa jazda
Imię stajenne: Carnival, Carni, Carrot
Licencja hodowlana: Posiada
Paszport: Posiada
Karta zdrowia: Posiada
Karta krycia: Nie posiada
Bonitacja: Posiada
Ocena: ---
Kondycja: 10/10
Zdrowie: 10/10
Przebyte choroby: Brak
Prezbyte kontuzje: Brak
Odmiany: Łysina
Werkowany: Tak, regularnie
Kuty: Tak, na cztery kopyta
Ujeżdżony: Tak
Własność: Eddenbrock Stud
Klasa w skokach: Nie startuje
Klasa w ujeżdżeniu: C - CC
Klasa w crossie: Nie startuje
Klasa w WKKW: Nie startuje
Wystawy/Pokazy: Bierze udział
Hodowla: Dopuszczony
Carnival Rade urodził się na moje zlecenie w Dresagio Stud. Nigdy nie był w naszych planach, zjawił się w stajni przy okazji. Wiele słyszałam o Dresagio Stud, nie jeden raz widziałam na czworobokach konie ich hodowli. Kontaktując się przez internet z właścicielką stadniny, złożyłam w niej wizytę. Wjeżdżając na posesję, rzucił mi się w oczy kary ogier, trenujący pasaże na czworoboku położonym niedaleko drogi wjazdowej. Kiedy tylko poznałam Ann, nawiązałam do tamtego konia, a ona zaproponowała mi pokrycie nim klacz Caravelle. Klacz równie mnie zauroczyła, lecz zmartwiła liczbą osiągnięć, gdyż owe ma na koncie tylko jedno. Moje zdanie odmienił sposób, w jaki klacz się poruszała. Byłam spokojna o jej przyszłość sportową. Carnival Rade urodził się z prawie dwutygodniowym wyprzedzeniem, co trochę mnie zmartwiło. Wychował się z wieloma źrebakami ze swojego rocznika, co dobrze podziałało na jego rozwój. Zahartował się na rozległych łąkach należących do Dresagio Stud. Warto także wspomnieć, iż Caravella jest świetną matką, co jeszcze bardziej pomogło mu w rozwoju.
Starałam się często jeździec no ogiera, z jednej strony, ponieważ martwił mnie czas, w którym się urodził, a z drugiej, iż od pierwszego wejrzenia zakochałam się nie tylko w jego wyglądzie, ale także w charakterze. Był podobny do ojca. "Mimo tak zbuntowanego i nieokiełznanego charakteru, jest koniem, który lubi pracować na swoje umiejętności, stał się posłuszny i bardziej stara się panować nad swoimi emocjami, szczególnie tymi negatywnymi jak stres, zdenerwowanie". Tak opisuje ojca Carnival Rade'a, Rivienne, Alchala Valley.
W wieku 1,5 roku ogier zawitał do nas, gdzie najpierw rozpoczęła z nim prace Anika Zimmermann. Zajeździła go, po czym został oddany w opiekę Aileen Kastner, która trenowała go pod czujnym okiem właścicielki stajni. Trenerka już na pierwszym kroku zauważyła u niego ogromną chęć do nauki oraz łatwość do zmian, dzięki czemu został wytypowany na jednego z głównych ogierów ujeżdżeniowych.
Carnival Rade jest ogierem, który czasami sam nie wie, co robi. Pod siodłem jest koniem zadziornym, lubi pokazywać wszystko, co ma w zanadrzu. Jest koniem, którego nie opanują młodzi jeźdźcy. Wszystko lubi robić po swojemu, jednocześnie kwestionując wszystkie rozkazy jeźdźca. Jednakże, Carnival Rade stara się - a przynajmniej tak nam się zdaje - tłumić buzujące w nim emocje, głównie zdenerwowanie ogólnym zainteresowaniem. Jednakże, trzeba także stwierdzić, iż Rade często także lubi się zabawić, często kosztem nerwów człowieka. Jednak w siodle nie jest taki zły. Potrafi się skupić, a wtedy jest koniem więcej, niż zadowalającym. Nie jest także specjalnie idealnym. Staje się po prostu zwykłym rumakiem, dobrze odpowiadającym na pomoce, pod porządkującym się do woli tego, który siedzi na jego grzbiecie.
Rade, zapewne z powodu swojego młodego wieku, na zawodach jest spięty, rozgląda się, trzyma blisko swojej właścicielki. Irytuje go duża ilość koni oraz wszędobylski hałas i zamieszanie. Jemu wystarczyłby tylko człowiek, gładzący go lekko po pysku. Na rozprężali nic mu nie wychodzi, w ogóle na ogół koń potrzebuje dwa razy dłuższej rozgrzewki, zanim w ogóle zacznie robić coś sensowniejszego. Przed startem zwykle nic mu nie wychodzi, jest spięty. Żywi szczególną nienawiść do hal, gdzie już po godzinie zaczyna robić się nieznośnie duszno. Na szczęście, odmienia mu się, kiedy wchodzi na czworobok. Carnival Rade stara się prezentować najwyższą klasę, tworząc harmonię z jeźdźcem. Punktuje u sędziów zwłaszcza wysoką akcją zadu, oraz wręcz idealnymi przejściami. Jeżeli chodzi o przewóz, nie ma problemów z samym wejściem do przyczepy, jednak, kiedy jest już W niej, zaczyna się istny horror. Nie ma minut, aby koń nie zarżał donośnie, lub kopnął w podłogę. Często zmusza kierowce do dłuższych przystanków, dzięki czemu musimy planować wyjazd na zawody z dwugodzinnym wyprzedzeniem.
W terenie nie panikuje, wręcz przeciwnie.